global dignity on twitter global dignity on facebook global dignity on youtube global dignity on flikr

Historia

Projekt Global Dignity (Światowa Godność) zrodził się w umysłach trzech przyjaciół i odpowiedzialnych obywateli świata, którzy spotkali się jako Młodzi Światowi Liderzy podczas Światowego Forum Ekonomicznego – JKW Księcia Haakona (Norwegia), Profesora  Pekka Himanena (Finlandia) oraz założyciela organizacji non-profit Operation HOPE – Johna Hope Bryanta (USA).

Trójka przyjaciół zdała sobie sprawę z tego, że niezależnie od różnić ich dzielących, wszyscy ludzie zgadzają się co jednego: wszyscy pragniemy, aby nasza godność była szanowana. Godność leży u samych podstaw człowieczeństwa. Godność jest powszechna. Godność jest fundamentalna dla praw człowieka.

Trzej założyciele stworzyli Global Dignity w 2006 roku. Od tego czasu nawiązali współpracę z wieloma Młodymi Światowymi Liderami i innymi partnerami w ponad 50 krajach, gdzie odbywają się Dni Godności. Realizacja projektu wiąże się z odwiedzaniem lokalnych społeczności i szkół na całym świecie, gdzie zaprasza się młodzież do wzięcia udziału w „kursach o godności”.

Zostaw komentarz